Program

Dopoledne

Dopolední program je rozdělen dle vybraného zaměření tábora.

Na tanečním táboře se děti účastní výuky až osmi tanečních stylů. Mezi ty nejoblíbenější, které naleznete na našich táborech, patří:

 • Hip-Hop
 • House dance
 • Choreography
 • Dancehall
 • Latinskoamerické tance
 • Contemporary
 • Funky
 • Ladiesdance
 • Wackin‘
 • Vogue
Tanci jsou zasvěceny i některé večerní programy nebo jejich části. Poslední den turnusu se vždy koná taneční soutěž, kde mohou děti změřit své síly v tom, co se během svého pobytu na táboře naučily. Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: výtvarka, herectví, výuka angličtiny a další. Děti se mohou též účastnit hodin sportu, jejichž náplní bývá fotbal, volejbal, přehazovaná, baseball, basketball, bojové sporty, plavání atd. Díky zkušeným lektorům a vedoucím jsme schopni přizpůsobit vedení všech aktivit aktuálním požadavkům účastníků tábora, jejich pokročilosti a věku.

Sportovní tábor je určen pro děti všech věkových skupin, kteří se sportu věnují na jakékoliv úrovni. Výuka na tomto typu tábora probíhá ve třech výukových blocích pod vedením zkušených lektorů s několikaletou praxí. V každém středisku máme k dispozici více sportovišť jako např. travnaté, štěrkové, betonové hřiště, party stan/tělocvična a prostory rozlehlých pozemků našich středisek. Hlavním cílem je nabídnout dětem co největší sportovní vyžití po celou dobu tábora. Na konci každého turnusu se budou moci zúčastnit olympiády, jejíž náplní bude několik týmových i individuálních sportovních turnajů. Druhy sportů:

 • fotbal
 • badminton
 • přehazovaná
 • vybíjená
 • volejbal
 • frisbee
 • plavání
 • stolní tenis
 • kinball
 • basketbal
 • petanque
 • další aktivity v bazénu
 • zábavné kolektivní hry

Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: výtvarka, herectví, výuka angličtiny a další. Děti se mohou též účastnit hodin tance, jejichž náplní bývá výuka až osmi tanečních stylů. Díky zkušeným lektorům a vedoucím jsme schopni přizpůsobit vedení všech aktivit aktuálním požadavkům účastníků tábora, jejich pokročilosti a věku.

Paintballový tábor je určen pro všechny kluky a holky od 12 let, které láká pořádná akce a adrenalinová zábava. Tábor je vhodný i pro naprosté začátečníky/začátečnice. Program tábora tě nejprve seznámí se zbraní, paintballovým vybavením a pravidly paintballových her, které jsou nezbytné pro bezpečí tvé i tvých kamarádů. Dále se dozvíš něco o taktice týmových a individuálních her, vyzkoušíš si střelbu na terč, ale hlavně tě čeká spousta akčních her, kde si pořádně zastřílíš a užiješ našlapanou bitvu.

Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: výtvarka, tanec, výuka angličtiny a sport. V rámci sportovních hodin nabízíme: fotbal, volejbal, přehazovaná, baseball, basketball, plavání apod.

Pokud si chceš pořádně zastřílet a zařádit si s partou kamarádů, paintballový tábor je pro tebe jasná volba!

Základní programová náplň:

 • Základy manipulace se zbraní – bezpečnost
 • Střelecká soutěž – praktická střelba (střelecký parkour)
 • Teambuilding – sportovní a kondiční aktivity
 • Paintballové hry – capture the flag, deathmatch, team deathmatch, obrana a útok a další...

Airsoftový tábor je určen pro všechny kluky a holky od 10 resp. 12 let (dle střediska), které baví vojenská tématika a chtějí zažít tábor plný taktiky, výcviku, ale hlavně akcí našlapaných bitev. Zde bude kladen velký důraz na taktiku boje a imitaci ozbrojených složek. K tomu dopomohou zkušení vedoucí, kteří jsou z řad profesionálních vojáků a členů různých airsoftových klubů.

Základní programová náplň:

 • Základy manipulace se zbraní – bezpečnost
 • Základy střelby
 • Dynamická střelnice
 • Taktika malých jednotek aplikovaná na airsoft – boj v lese, základy boje v budovách
 • Teambuilding – sportovní a kondiční aktivity
 • Airsoftové hry - capture the flag, deathmatch, team deathmatch, obrana a útok a další...
 • Takticky orientované hry – Záchrana rukojmích, Ochrana VIP
 • Přednáška orientovaná na zajímavosti z vojenského světa, zbraně, vybavení, vojenské mise apod.

Na táboře je zakázáno používání vlastních kuliček. V ceně tábora je zahrnuto 4000 ks kuliček a na táboře budou k dispozici kuličky k dokoupení za běžné ceny (200-250 Kč za 4000 ks). V rámci AS výbavy platí na táboře zákaz nožů. Pokud disponujete vlastní zbraní, na táboře platí limit pro úsťovou rychlost 130 m/s.

Anglický tábor je zaměřen především na komunikaci v angličtině pod vedením certifikovaného lektora nebo rodilého mluvčího, vhodný je přitom jak pro pokročilé, tak pro úplné angličtinářské začátečníky. Účastníci anglického tábora budou navštěvovat celkem tři výukové bloky angličtiny denně. Účastníky bude vyučovat rodilý mluvčí nebo zahraniční stážista s min. úrovní angličtiny C1 a začátečníkům bude pomáhat český lektor, který s dětmi hravě probourá jazykovou bariéru.

Naším hlavním cílem je vést výuku co nejzábavnější formou a maximálně tak zvýšit její efektivitu a celkovou atraktivitu. Nechceme tedy, aby se děti zpaměti učili gramatiku, slovíčka a jazyková pravidla, v našem zájmu naopak je vyplnit hodiny všemožnými hrami, soutěžemi, poslechem anglicky zpívaných písní či anglickou konverzací o tématech, která jsou účastníkům blízká. Namísto teoretických pouček se tedy soustředíme na ryze praktickou znalost, která umožní dětem vnímat a především používat jazyk přirozenou formou.

Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: tanec, sport nebo herectví. V případě tance nabízíme vyzkoušet si až osm různých tanečních stylů. U sportovního programu mohou děti absolvovat nepřeberné množství sportovních her a aktivit. Díky zkušeným lektorům a vedoucím jsme schopni přizpůsobit vedení všech aktivit aktuálním požadavkům účastníků tábora, jejich pokročilosti a věku.

Divadelní tábor se soustředí především na herectví, výuku dramatického projevu a rétoriku. Výuka bude podobně jako u ostatních typů našich táborů ve třech blocích. Děti budou mít možnost otestovat si své nabyté znalosti v praxi, a to např. při natáčení táborového zpravodajství nebo vytváření hereckého vystoupení (dle turnusu). Po celý turnus budou také účastníci nacvičovat scénky, ty nejlepší poté budou moci předvést na závěrečném galavečeru. Výuku povedou přednostně osvědčení lektoři, kteří se herectví a divadlu obecně věnují několik let. Některé z hodin povedou také moderátoři našich večerních programů. Divadelní tábor je zkrátka ideálním předstupněm pro děti, které by chtěly v příštích letech působit na uměleckých školách.

Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: tanec, sport nebo výtvarka. V případě tance nabízíme vyzkoušet si až osm různých tanečních stylů. U sportovního programu mohou děti absolvovat nepřeberné množství sportovních her a aktivit, v případě výtvarného tábora si poté mohou vyzkoušet nespočet výtvarných technik. Díky zkušeným lektorům a vedoucím jsme schopni přizpůsobit vedení všech aktivit aktuálním požadavkům účastníků tábora, jejich pokročilosti a věku.

Výtvarný tábor je určený pro menší a dospívající děti, jejichž hlavním zájmem je estetická tvorba. Výtvarné dílny budou probíhat v celkem třech blocích každý den pod vedením vedoucích, kteří se výtvarné výchově na dětských táborech věnují již několik let. Výtvarný tábor má oproti ostatním táborům malý bonus navíc, neboť děti si z něj kromě diplomů či věcných cen mohou odvést také své vlastní výtvory z průběhu turnusu. V rámci výtvarných dílen bude fungovat skupina výtvarného tábora a pak také druhá skupina, která bude sloužit jako „oddechová“. V rámci ní budou děti moci tvořit výrobky, které poté využijí na večerních programech při soutěžích mezi oddíly, jako např. masky, kostýmy, rekvizity apod. Na závěr každého turnusu proběhne výtvarná soutěž, kde všichni účastníci za pomoci svého umu a fantazie změří své síly. Výtvarné dílny probíhají ve vyhrazených klubovnách nebo v jiném spol. prostoru. V případě pěkného počasí budou moci děti tvořit také v prostorech areálu či přilehlém lese.

Výtvarné techniky: malba vodovými barvami, temperami, akrylem, kresba tužkou, fixem, černým a hnědým uhlem. Ruční práce: korálkování, origami, decoupage - ubrousková technika (způsob dekorace nejrůznějších předmětů z papíru, dřeva, kovu i textilu.) Kolektivní práce a skupinové projekty: Výtvarné soutěže a různé ateliéry.

Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: tanec, sport nebo herectví. V případě tance nabízíme vyzkoušet si až osm různých tanečních stylů. U sportovního programu mohou děti absolvovat nepřeberné množství sportovních her a aktivit. Díky zkušeným lektorům a vedoucím jsme schopni přizpůsobit vedení všech aktivit aktuálním požadavkům účastníků tábora, jejich pokročilosti a věku.

Tento tábor je ojedinělý svým zaměřením, vhodný je přitom pro všechny mladé slečny, které v budoucnu uvažují o práci modelky nebo se jen chtějí vzdělat v oblastech tvorby image, péče o své tělo, či zdravého životního stylu. Program tábora Vás provede profesí modelky a poskytne Vám základní informace o tom, co všechno je potřeba znát a udělat, abyste se světu modelingu mohly přiblížit. Program tábora bude probíhat ve čtyřech výukových blocích ( 3 dopoledne / 1 odpoledne). Každá dívka během tábora nafotí profesionální book, který ji bude po skončení tábora zaslán poštou. Přehled programových zaměření jednotlivých bloků:

Chůze – lekce chůze, správné držení těla, rytmus, choreografie, příprava na přehlídku v rámci večerního programu
Líčení – denní a večerní líčení – jak postupovat, jak zamaskovat nedostatky
Péče o pleť – jak se starat o pleť, jaké přípravky používat, v jakém pořadí
Pózování před fotoaparátem – příprava, fotomodeling, focení s profesionálním fotografem
Modeling – příprava na casting, průběh castingů, focení, přehlídky
Zdravý životní styl – základní informace o správném a pravidelné stravování, pitném režimu a zdravém pohybu
Styling – nejnovější trendy, barevné kombinace, styl oblečení pro každou postavu, střihy, doplňky
Taneční a fitness průprava – rytmus, pohybová průprava, zpevnění postavy, prvky zaměřené na různé partie těla

Každá dívka si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: tanec, sport nebo herectví. V případě tance nabízíme vyzkoušet si až osm různých tanečních stylů. U sportovního programu mohou účastnice absolvovat nepřeberné množství sportovních her a aktivit. Všem dívkám, které se budou účastnit modelingového tábora, doporučujeme vzít si s sebou boty na podpatcích, legíny, tílko, plavky, šaty nebo sukni a základní líčení.

Tento tábor je určen především fotografickým začátečníkům, kteří chtějí v této činnosti nabýt bohatých znalostí, jež uplatní v budoucnu, ať už jako amatérští či profesionální fotografové. Tábor vede zkušená profesionální fotografka, která s námi spolupracuje již několik let. Náplní prvních dnů jsou samozřejmě úplné základy (focení na slunci x tvorba fotek ve tmě, práce s ostřícími body), v dalších dnech turnusu poté dojde na focení detailů (statické či v pohybu), práci s bleskem nebo pokusy s focením v ateliéru. Dojde také na reportážní, či experimentální fotografii. Důležitou části tábora je focení lidí v pohybu, ať už na tanečních či sportovních hodinách, případně na večerních programech. Účastníci fotografického tábora se tak budou moci vžít do role jednoho z táborových fotografů, vytvoří totiž několik stovek fotografií za celý turnus. Vedoucí tohoto tábora jim poté umožní upravit své výtvory v profesionálních grafických programech a následně je publikovat na Facebooku Agentury TAPAZA jako oficiální fotky z našeho tábora. Kromě toho si účastníci budou moci některé své fotky vytisknout a odvézt domů.

Výuka bude probíhat ve čtyřech výukových blocích (3 dopoledne, 1 odpoledne).

Každý účastník tábora si navíc může vybírat z bohatého doplňkového programu, do něhož spadá např.: tanec, sport nebo výtvarka. V případě tance nabízíme vyzkoušet si až osm různých tanečních stylů. U sportovního programu mohou děti absolvovat velké množství sportovních her a aktivit, v případě výtvarného tábora si poté mohou vyzkoušet nespočet výtvarných technik. Díky zkušeným lektorům a vedoucím jsme schopni přizpůsobit vedení všech aktivit aktuálním požadavkům účastníků tábora, jejich pokročilosti a věku.

V naší nabídce se nachází i tábor určený pro ty nejmenší účastníky ve věku 5-8 let. Vedou ho zkušené oddílové vedoucí, kteří s námi na tábor jezdí více než šest let a vždy se soustředily na práci s malými dětmi. Pro většinu z nich se práce s malými dětmi stala posláním a nyní působí v mateřských školách po celé ČR. Budou mít přitom na starosti nejen program, ale i obstarání co největší péče o účastníky, neboť je budou mít přímo ve svém oddíle. Zajistí přitom pomoc s oblékáním a osobní hygienou, navíc budou v neustálém kontaktu s rodiči.

Program je ušitý na míru věku účastníků, jeho náplní jsou kolektivní a individuální hry pro nejmenší děti, dojde i na promítání filmů nebo zábavné soutěže. Děti budou mít možnost účastnit se doplňkových aktivit, jako jsou sportovní či taneční lekce, ovšem speciálně upravené pro nejmenší děti. Samozřejmostí je účast na hodinách výtvarky, která je opět vedená v takovém duchu, aby děti bavila co nejvíce. Její součástí jsou opět hry, skupinové práce nebo možnost tvorby výrobků, které si účastníci na konci turnusu budou moci odvézt domů. Nejmenším dětem jsou přizpůsobeny i večerní programy, které jsou z části odděleny a jejich délka je přizpůsobena věku dětí.

Pokud si nemůžete vybrat z nabídky uvedených typů táborů nebo vám nevyhovuje jejich přílišná specializace, máme pro vás variantu s názvem Flexi tábor, který by měl uspokojit i ty nejnáročnější z vás.

Každý den je i v tomto případě složen ze tří výukových bloků, účastníci našeho tábora si přitom libovolně podle sebe vyberou náplň těchto bloků. Jeden blok tedy mohou zasvětit určité aktivitě, zatímco v dalších blocích dají přednost něčemu jinému. Hlavním smyslem Flexi tábora je tedy maximální vyhovění naším účastníkům, pokud se nechtějí na táboře specializovat pouze na jednu činnost. Vlastní program tábora si mohou sestavit ze seznamu aktivit, který jim každé ráno sdělí oddílový vedoucí a děti nasměruje na vybranou aktivitu.

Jak odpolední, tak večerní program mají účastníci Flexi tábora společný, během celého tábora jsou přitom rozděleni do oddílů a po každém programovém bloku je celý oddíl společně se svým vedoucím. Účastníci Flexi tábora mají také společný denní režim jako ostatní děti na táboře.

V rámci FLEXI tábora pro děti na všech turnusech garantujeme následující aktivity/program:

 • program tanečního tábora (výběr vždy z min. 3 tanečních stylů a více)

 • program sportovního tábora (v každém bloku výběr 2-3 různých sportovních aktivit)

 • program výtvarného tábora


 • Dle konkrétního střediska mají děti v rámci FLEXI tábora na některých turnusech na výběr navíc:
 • program tábora deskových her

 • program anglického tábora

 • program divadelního tábora

Každý účastník si z těchto aktivit může vybírat cokoliv přímo na táboře.

Klasický tábor je určen pro všechny děti, které by se chtěli nechat zcela pohltit atmosférou celotáborové hry. Celé dopoledne bude vedeno v soutěživém a sportovním duchu, kdy děti při různých hrách a soutěžích změří své síly jak s našimi vedoucími, tak s ostatními dětmi, naučí se pracovat v týmu a také jak si pomáhat navzájem. Velká část aktivit bude započítávána do celotáborové hry, která se vyhodnotí na konci celého turnusu. Tato hra bude děti provázet celým pobytem. Děti se budou muset spojit, aby vyřešili řadu hádanek, kvízů a rébusů, porazili své protivníky v různě obtížných soutěžích, a dopátrali se k odpovědím, které jim pomohou stát se vítězi naší hry. Vaše děti tak zažijí nezapomenutelných 8 dní, při kterých budou myslet pouze na to, jak se stát těmi nejlepšími v našem příběhu!

Tábor deskových her je určen pro všechny nadšence a milovníky deskových her. Účastnit se mohou herní mistři, ale také herní nováčci. O zábavu se budou starat zkušení vedoucí, kteří jsou sami vášnivými hráči deskových a stolních her.

Na děti každý den čeká nesčetné množství vědomostních, strategických, klasických, rozvíjejících, zábavných, detektivních, karetních a oddechových deskových a stolních her. Děti se mohou těšit, jak na hry klasické všem dobře známe, jako jsou třeba Aktivity, Double, tak na hry nevšední vybrané na základě doporučení a kvalitních recenzí našich vedoucích. Na účastníky čeká několik herních olympiád a klání. Změřit síly budete moci jako jednotlivci, ale také jako spolupracující skupinka.

Dopolední program se skládá ze tří bloků, kde budou děti rozděleny do skupinek podle věku a znalosti jednotlivých her. Každý blok bude zaměřen na jiný druh her dle preferencí a nálady účastníků.

Těšit se můžete na hry: Osadníci z katánu, Double, Aktivity, Párty Alias, Krycí jména, Dixit, Křížovky, Černé historky, Go, Memorior 44, Ubongo (různé verze), Tik Tak Bum, Ego, Aktivity, AZ kvíz, Chrono bomb, Bounce off, Cluedo, Cirkle, Bludiště, Labyrint, Diplomacie, QBE MAZE, Duch, Bang, Speed cups, Nervíci, Koncept, Twister (několik verzí), Telepatie, Times Up, Monopoly, Dostihy a sázky, 3D hadi a Žebříky, Citadela, Stolní kuželky, Česko, I know, Jenga, Sochy v akci, a spoustu dalších.

Zážitkový tábor je určen pro děti ve věku 10 – 18 let, na které čekají adrenalinové atrakce a zajímavé výlety, které jsou vždy naplněny hrami nebo různými úkoly. Cílem tábora je, aby si děti odnesly ne jeden, ale hned několik zážitků, na které budou vzpomínat celý život. Dopolední program bude tvořen především výlety a návštěvou atrakcí. Odpolední program pak bude tvořen originálními hrami a aktivitami v táboře.

Výlety a atrakce:

 • Rozhledna Velký Roudný
 • Výlet na šlapadla (Slezská Harta)
 • Rešovské vodopády
 • Lezecká stěna Rýmařov
 • Lanové centrum Proud Olomouc
 • Bowling
 • Golfové odpaliště (Dolany-Véska)
 • Bobová dráha
 • Nízké lanové překážky
 • AIRSOFT a další…

V rámci zachování know-how našeho táborového programu, zde nemůžeme uvést detailní program a veškeré aktivity, které na táboře proběhnou. V rámci zážitkového tábora garantujeme absolvování šesti výletů/atrakcí z výše uvedeného seznamu. Další náplň a aktivity budou záležet především na počasí, nicméně my máme vždy připraven dostatek indoorových aktivit, takže Vaše děti si tábor užijí na 100% za jakéhokoliv počasí.

Odpoledne

Odpolední a večerní programy jsou společné pro celé středisko, tedy pro téměř všechny zaměření tábora.
(Výjimku někdy tvoří airsoftový tábor, kterému se program přizpůsobuje a některé programy jsou samostatné pro tento typ tábora.)

Do odpoledního programu patří hraní nejrůznějších soutěží a her, výlety atd. Většina soutěží se započítává do celotáborové hry, která vyvrcholí v závěrečný den, kdy jsou děti za své výkony oceněny diplomy, upomínkovými předměty a nejrůznějšími sladkostmi.

Mezi nejoblíbenější hry patří různé formy etapových her. Každá hra je zaměřená na něco jiného a děti si tedy vyzkouší spolupráci v týmu, kreativní tvoření, rychlost a postřeh, logické hry, hlavolamy, vědomostní výzvy i sportovně zaměřené soutěže.

Airsoftový tábor bude mít odpolední program částečně upravený, kvůli delším bojovým hrám apod., nicméně i účastníci našeho airsoftového tábora se mohou těšit na nejrůznější druhy sportů, koupání v bazénu, soutěže a další aktivity.

A když nás bude zlobit počasí ?
Ke každému programu je vždy připravena i tzv. mokrá varianta, její náplní jsou ateliéry, které mají opět několik zaměření. Díky tomu, že naše střediska disponují hned několika krytými společenskými prostory, máme připravenou bohatou zásobu in-door aktivit. Např. sportovní i vědomostní soutěže, herny se stolním tenisem, fotbálkem, deskovými hrami, kartami, výtvarnými aktivitami apod.

Večer

Od 20 hodin se zábava rozjede na plné obrátky. Profesionálně připravenými večerními programy Vás budou provázet výborní baviči a moderátoři. Nejen oni, ale i další vedoucí vás nabijí skvělou show, tancem, hudbou či soutěžemi.

V rámci zachování know-how našich večerních programů nemůžeme uvést podrobný přehled a náplň programů. Můžeme nicméně garantovat jejich maximální možnou kvalitu úspěšně prověřenou několika lety. Zárukou budiž tisíce nadšených dětí, které zažily tábory s naším programem.

Nebude chybět ani táborák, opékání buřtů a prostě všechno, co k takovému táboru patří. Závěr každého turnusu bude korunován vyhlášením výsledků, předáváním cen a závěrečným gala večerem. Dojde i na dojemné loučení a tradiční vzpomínkové "dopísky".

Zkrátka nezáleží na tom, kolik ti je let, jestli jsi holka nebo kluk. Na našem táboře si vybereš program přesně podle sebe, užiješ si ty nejlepší prázdninové dny, poznáš spoustu nových kamarádů a odvezeš si nezapomenutelné zážitky.

Příplatkové aktivity

Jako doplňkový program nabízíme několik příplatkových aktivit, kterými si můžete tábor ještě trošku okořenit.

 • Výlet do aquaparku
 • Lanové centrum
 • Jízda na motokárách
 • BEAUTY & STYLE
 • Foto a video záznam z tábora
 • Táborové tričko

Více o příplatkových aktivitách ZDE

Vedoucí modelingového tábora - Kateřina Chmelařová

 • finalistka International TOP model casting 2011
 • finalistka Miss Junior ČR 2009 a vítězka v rámci Jihomoravského kraje a dále finalistka Miss a Mistr Charme
 • vítězka GOLDWELL - Color ZOOM challenge CZ a finalistka za ČR ve světové kadeřnické soutěži Color ZOOM challenge 2011
 • absolvovala nespočet módních přehlídek a účastnila se focení s fotografy, jako jsou KIVA, Stanislava Hricová, Eliška Kyselková, či Richard Nowak
 • TOP 15 BRAVO girl 2007
 • 2007-2009 zastupována pražskou agenturou Studio 91

Vedoucí fotografického tábora - Magda „Bobina“ Martínková

 • fotografování je její vášní téměř celý život
 • na profesionální úrovni se věnuje fotografování více než 5 let

Technika:

 • Canon EOS 50D
 • Canon 50mm
 • Canon 70-200mm
 • Canon 17-80mm
 • Sigma Super 500 lll TTF

Více informací a ukázky fotografií naleznete na stránkách BOBINIE Photography www.bobinie.cz.